Trasy rowerowe w Górach Sowich
Trasy rowerowe w Górach Sowich

Trasa rowerowa - "Szlakiem Podziemi"

W głuszyckiej rowerowej "strefie MTB" żółtym kolorem oznakowano jedną z krótszych i łatwiejszych w strefie tras rowerowych nazwaną "szlakiem podziemi". Trasa doskonale nadaje się na rodzinne wycieczki rowerowe. Jest też trasą wyjątkowo interesującą bo przebiega niemal przez centrum obszaru RIESE. Niesamowite budowle na jej trasie nie pozwalają przejechać obojętnie, kto nie widział wcześniej tych obiektów z pewnością zejdzie z roweru.

Praktycznie na całej długości trasy spotyka się pozostałości tego koszmarnego, fascynującego projektu. Z tego względu przejechanie rowerem tej trasy zajmuje o wiele więcej czasu. Trasa zaczyna się długim podjazdem, kamienna droga przebiega wzdłuż pięciu stawów. Dalej trasę w dużej części poprowadzono nasypami dawnej kolejki wąskotorowej służącej przy budowie kompleksu Riese. Szeroka dobrze utwardzona droga łagodnie omija ramiona górskich masywów, tylko miejscami jest bardzo kamienista.

  • Lokalizacja na mapie Sudetów:

Turystyczna Strona Sudetów

Górami Tajemnic nazwaliśmy obszar Sudetów Środkowych. W serwisie przedstawiamy ciekawe miejsca warte zobaczenia, proponujemy krótkie wędrówki po sudeckich szlakach. Gromadzimy informacje przydatne dla turystów odwiedzających te strony.