Tajemnicze Sudety Środkowe
Trasy rowerowe w Górach Sowich

W głuszyckiej rowerowej "strefie MTB" żółtym kolorem oznakowano jedną z krótszych i łatwiejszych w strefie tras rowerowych nazwaną "szlakiem podziemi". Trasa doskonale nadaje się na rodzinne wycieczki rowerowe. Jest też trasą wyjątkowo interesującą bo przebiega niemal przez centrum obszaru RIESE. Niesamowite budowle na jej trasie nie pozwalają przejechać obojętnie, kto nie widział wcześniej tych obiektów z pewnością zejdzie z roweru.

Add a comment

Wiszące mostki nad Pełcznicą

Parking w Parku Książ, stąd wycieczki kierują się do zamku Książ, zaliczając po drodze punkt widokowy na zamek, albo idą do stadniny. Prawie nikt z wycieczkowiczów nie idzie do wąwozu Pełcznicy pod Książem, przyrodniczej atrakcji równie ciekawej jak sam zamek Książ, tyle że wymagającej. Z parkingu kierujemy się do punktu widokowego na skałce. Z tego miejsca najlepiej widać jak potężną budowla jest Zamek Książ. Żeby wejść do wąwozu trzeba odnaleźć "Ścieżkę Hochbergów" lub żółty szlak poniżej punktu widokowego.

Add a comment

Zrozumieć rozmiar kompleksu Riese.


Żeby zrozumieć rozmiary projektu i odkrywać tajemnice RIESE w Górach Sowich trzeba przejść cały Czarny Szlak Martyrologii. Nie obejmuje on wszystkich obiektów wchodzących w skład projektu Riese ale przejście go daje pojęcie o ogromie prac prowadzonych w Górach Sowich. Prowadzi przez północno-zachodnie części gór, gdzie koncentrują się tajemnicze budowle i pozostałości po wielkiej budowie.

Add a comment