Ziemia Broumovska na weekend

Gdybym napisał w tytule Broumov na weekend, to w komentarzach napiszecie, że przesadziłem, że - może pół dnia wystarczy. Napisałem Broumov i okolice na weekend. Też przesada. Weekend to za mało czasu, aby zobaczyć wszystkie atrakcje regionu Broumovskiego. Potrzebny będzie samochód i jakaś baza noclegowa, której w okolicy nie brakuje. W tej części czeskiej republiki naprawdę panuje Boží Klid – albo Święty Spokój, jak powiedzieli by Polacy.

Czytaj więcej: Broumov i okolice na weekend

Lokalizacja na mapie Sudetów:
Widok na Śężę ze Wzgórz Kiełczyńskich

Na spontaniczny, jednodniowy wypad za miasto często wybieramy miejsca znane i popularne. Problem w tym, że kiedy pogoda dopisuje podobny pomysł przychodzi do głowy tysiącom ludzi. Z rekreacyjnego wypadu robi się męcząca misja.

Z taką weekendową koncentracją turystów mamy do czynienia na górze Ślęży. Zapowiedzią tłumów na Ślężańskich szlakach są setki samochodów zaparkowanych wzdłuż drogi na przełęczy Tąpadła. Zamiast rezygnować z wycieczki warto zajechać kilka kilometrów dalej, do Kiełczyna.

Czytaj więcej: Wzgórza Kiełczyńskie - okno na Sudety

Lokalizacja na mapie Sudetów:

Z Przełęczy Sokolej, Przełęczy Jugowskiej i Walimia prowadzą najpopularniejsze szlaki na Wielką Sowę. W wakacyjne dni i pogodne weekendy na szczycie Wielkiej Sowy trudno znaleźć miejsce odpoczynku. Znaczna część turystów odwiedza najwyższy szczyt Gór Sowich po raz kolejny i dobrze zna to miejsce. Dla części turystów oprócz jednej z ładniejszych wież widokowych w Polsce na Wielkiej Sowie nie ma nic interesującego. Kilka miejsc biwakowych pod wieżą pozwala turystom cieszyć się pogodnym dniem. Wycieczka na Wielką Sowę z dziećmi i piknikiem na szczycie zajmie pół dnia. Ale na górze jest kilka ciekawych miejsc, które trzeba zobaczyć. Cały dzień może być za krótki.

Czytaj więcej: Ciekawe miejsca na Wielkiej Sowie

Lokalizacja/adres: Cesarska Droga, Sokolec, gmina Pieszyce, powiat dzierżoniowski, województwo dolnośląskie, 58-320, Polska
Współrzędne GPS: 50.68034, 16.48558
Lewin Kłodzki - przystanek kolejowy

 Jest piękny sierpniowy poranek, sobota miasto leniwie budzi się do nowego dnia…biegnę.. też tak leniwie wstawałem, a teraz kilka minut do odjazdu!

Ufff udało się, pociąg trochę się spóźnia. Niestety bilet muszę kupić u konduktora, póki co kasy w Świdnicy zamknięte. Zdążę się trochę rozejrzeć, dworzec po remoncie prezentuje się wyjątkowo pięknie, wnętrze odnowione, herb Świdnicy i Dolnego Śląska godnie się prezentują, jest gdzie usiąść, czysto! toaleta jak nie na dworcu, niebywałe.

Czytaj więcej: Główny Szlak Sudecki nieznany…Lewin Kłodzki, Wzgórza Lewińskie, Duszniki Zdrój

Janovičky w czeskich Javoří hory

W mało znanych granicznych Górach Suchych kryje się wiele historycznych ciekawostek. Trójpański Kamień, do którego prowadzi nasza wędrówka nie jest najstarszym reliktem w tych górach ale jego obecność w tym miejscu świadczy o skomplikowanych losach mieszkańców ziem po obu stronach Gór Suchych. Ale o tym jeszcze napiszemy.

Czytaj więcej: Granicznym szlakiem w Górach Suchych

Turystyczna Strona Sudetów

Górami Tajemnic nazwaliśmy obszar Sudetów Środkowych. W serwisie przedstawiamy ciekawe miejsca warte zobaczenia, proponujemy krótkie wędrówki po sudeckich szlakach. Gromadzimy informacje przydatne dla turystów odwiedzających te strony.

Media Społecznościowe

  • Facebook
  • You Tube
  • Pinterest