Miejscowości

Walim

Ta spora wieś o miasteczkowym charakterze była aż do 1992 roku znaczącym ośrodkiem przemysłu włókienniczego. Na początku XX wieku Walim cieszył się dużą popularnością wśród turystów i kuracjuszy z pobliskich uzdrowisk jako baza wypadowa w Góry Sowie. Do tej popularności przyczyniła się prywatna kolejka elektryczna z Jugowic do Walimia. Po kolejce został tylko dworzec przekształcony w budynek mieszkalny oraz dawna lokomotywownia w której serwisowano jeden egzemplarz mikro lokomotywy model HWB AEG E400 i „tramwaj wiejski” jak zwano kursujący tam wagon elektryczny. Owiany aurą tajemnicy związanej ze „strażnikami” Riese, Walim jest dobrym punktem wyjścia w Góry Sowie.

Barokowe kamienice na rynku w Chełmsku Ślskim

Chełmsko Śląskie

Będąc na rynku w Chełmsku Śląskim możecie poczuć się jak w centrum małego miasteczka. Niewysokie kamieniczki z podcieniami stoją po jednej stronie rynku. Z drugiej strony kamieniczki położone są nieco wyżej, mocno podniszczone, jak reszta budynków przy rynku, na którym nie znajdziecie ani jednej kawiarenki. Jedyna w pobliżu, znajduje się w "Domkach Tkaczy" zwanymi też Dwunastoma Apostołami, zabytku wyjątkowej klasy.

Turystyczna Strona Sudetów

Górami Tajemnic nazwaliśmy obszar Sudetów Środkowych. W serwisie przedstawiamy ciekawe miejsca warte zobaczenia, proponujemy krótkie wędrówki po sudeckich szlakach. Gromadzimy informacje przydatne dla turystów odwiedzających te strony.