Święto Chleba i Piernika 2023

Piątek, 25 sierpień 2023 - niedziela, 27 sierpień 2023

Jawor

Święto Chleba i Piernika ma swoje korzenie w historii jaworskiej ziemi, której materialne ślady można dostrzec i dotknąć w piastowskim Jaworze. Stanowi ono dziedzictwo naszych przodków i jest nieodłączną częścią naszej tożsamości, religii i kultury, nierozerwalnie związanej z Jaworem przez niemal siedem wieków.

Targi łączą w sobie sztukę i najwyższy kunszt piekarniczy z różnorodnością smaków, gatunków i metod wypiekania, ze szczególnym uwzględnieniem jaworskiego chleba. Jego siła leży w niepowtarzalnym smaku, odpowiedniej miękkości, właściwej kruchości i przyjemnym zapachu, które pochodzą z receptur i składników dalekich od wielkoprzemysłowych produkcji.

Święto Chleba i Piernika to także okazja do prezentacji nowoczesnych rozwiązań technologicznych w dziedzinie piekarstwa i cukiernictwa oraz do zintegrowania branżowych środowisk. Wiodące firmy związane z branżą, zarówno z Polski, jak i zagranicy, zaprezentują swoje wypieki i pozwolą gościom przyjrzeć się prawdziwym dziełom sztuki powstającym na żywo.

Dla miłośników słodkości i dzieci przygotowano liczne atrakcje, takie jak animacje piekarnicze, podczas których powstają niezwykłe torty i ciasta, a dzieci mogą nauczyć się ozdabiania ich korzystając z profesjonalnych rozwiązań. Cukiernicy tworzą postaci z bajek i baśni, kolorowe kwiaty, perły i zwierzątka - możliwości jest wiele, a pomysłów jeszcze więcej! Zapraszamy do przeżycia niezapomnianej przygody i odkrycia światowej klasy wypieków!

Turystyczna Strona Sudetów

Górami Tajemnic nazwaliśmy obszar Sudetów Środkowych. W serwisie przedstawiamy ciekawe miejsca warte zobaczenia, proponujemy krótkie wędrówki po sudeckich szlakach. Gromadzimy informacje przydatne dla turystów odwiedzających te strony.