Turystyczna Strona Sudetów - ciekawe miejsca, wydarzenia, wycieczki.

Znajdź nocleg, restaurację, obiekty rekreacyje

Dolnośląski Festiwal Tajemnic 2019

Sobota, 10 sierpień 2019 - niedziela, 11 sierpień 2019

Zamek Książ, Piastów Śląskich 1 58-306 Wałbrzych, Wałbrzych

35zł, ulgowy 27zł

Odwiedź stronę internetową tego wydarzeniaOdwiedź stronę internetową tego wydarzenia

Po raz kolejny w salach zamku Książ odbędzie się festiwal tajemnic. W programie imprezy są ciekawe wykłady i spotkania. Zamkowe sale wypełnia się eksponatami z dalekiej przeszłości. Interesująco zapowiada się "bitwa epok" w której zobaczyć będzie można formacje wojskowe z różnych epok toczących walki na zamkowym dziedzińcu.

Tylko dorosłych uczestników festiwalu pracownicy Zakładu Medycyny Sądowej oprowadzą po mrożącej krew w żyłach wystawie Zbrodnia i Medycyna. Dla dzieci również nie zabraknie atrakcji. Najmłodsi będą mogli wziąć udział w warsztatach, zwiedzaniu zamku oraz grze terenowej.

Niezapomnianym przeżyciem ma być atrakcja specjalna - Uczta Bolka. To wydarzenie płatne dodatkowo o ograniczonej liczbie miejsc. Tak piszą o tym organizatorzy - " To wyjątkowe wydarzenie przeniesie nas do Średniowiecza, w czasy Piastów Świdnicko-Jaworskich, którzy wybudowali wałbrzyską twierdzę i rezydowali w niej w XIV wieku. Uczestnicy uczty będą mogli skosztować potraw, które przed wiekami spożywali książańscy rycerze i ich damy, posłuchać śpiewów na żywo, a przede wszystkim doświadczyć magii najpiękniejszego Zamku w Polsce jaki jest bez wątpienia Książ w Wałbrzychu. Podczas tej hucznej biesiady usłyszycie o niezwykłych losach Bolka I Surowego, Bolka II Małego i księżniczki Anny Świdnickiej."

Kalendarz wydarzeń
wrzesień 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30

Zostań z nami i obserwuj co się dzieje. Góry Tajemnic na Facebooku

Góry Tajemnic

Górami Tajemnic nazwaliśmy obszar Sudetów Środkowych. W serwisie przedstawiamy ciekawe miejsca warte zobaczenia, proponujemy krótkie wędrówki po sudeckich szlakach. Gromadzimy informacje przydatne dla turystów odwiedzających te strony.