Tajemnicze Sudety Środkowe

Święto kwiatów w Zamku Książ

    Zamek Książ - Festiwal Kwiatów Festiwal Kwiatów i Sztuki, odbywający się na terenie Zamku Książ, na stałe wpisał się w kalendarz imprez kulturalnych. Przyciąga tłumy ludzi nie tylko z rejonu Dolnego Śląska, ale z całej Polski, którzy są w stanie przejechać wiele kilometrów, aby wziąć udział w tak widowiskowym wydarzeniu.

     

    Zabytkowe wnętrza Zamku Książ zostaną, jak co roku, ozdobione kompozycjami kwiatów, których ekspozycja zostanie starannie przygotowana przez wystawców. Nie może zabraknąć również wystawy i pokazu formowania drzewek bonsai oraz wystawy storczyków.

    wystawa kwiatów w Zamku KsiążFestiwal Kwiatów i Sztuki to nie tylko wystawa kwiatów. Imprezie towarzyszą liczne atrakcje, wśród których należy wyróżnić przedstawienia teatralne, koncerty muzyczne, pokazy średniowiecznych walk rycerskich oraz liczne zabawy dla dzieci. Nie można pominąć również kiermaszu artykułów rzemieślniczych i artystycznych, na którym goście festiwalu mogą kupić m.in. sadzonki roślin i kwiatów, niezwykłe bukiety oraz wyroby rękodzieła artystycznego.

    Piękne wzgórza otaczające Zamek Książ, nie tylko stanowią idealne tło dla wydarzeń odbywających się na Zamku, ale również zachęcają do spędzenia czasu w sposób aktywny.