Turystyczna Strona Sudetów - ciekawe miejsca, wydarzenia, wycieczki
Drewniany kościółek w Sierpnicy

W górnej części niewielkiej wsi Sierpnica tuż przy drodze stoi mały drewniany kościółek. Niski kamienny mur osłania nieduży cmentarz przylegający do kościoła. Wejść tam można przez drewnianą bramę. Za bramą wąska ścieżka prowadzi między starymi nagrobkami do murowanej dzwonnicy, głównego wejscia do kościółka. Wieża, pierwotnie drewniana, w wieku XVII została wymurowana z kamienia. Wnętrze kościoła jest skromne, na uwagę zasługuje polichromia nawy głównej oraz kamienna chrzcielnica z 1662 r.

Jest to miejsce magiczne, oaza spokoju i wyciszenia, gdzie w XVI-wiecznych murach człowiek może poczuć się bliżej Pana Boga.

wnętrze kościoła w SierpnicyNa stronie http://www.ksiaz.eu Stanisław Michalik pisze o kościółku tak: Kościół filialny pod wezwaniem MB Śnieżnej, wzmiankowany w 1399 r. Obecny drewniany kościół został wzniesiony w latach 1548-1564 i powiększony o murowaną wieżę w 1785 r. Wnętrze salowe, prostokątne z dobudówką od północy, nakryte wysokim gontowym dachem, całość otoczona podcieniami tzw. "sobotami". We wnętrzu zachowana cześć gotyckich rzeźb drewnianych; Matki Boskiej, św.Marii Magdaleny i św. Mikołaja z XV w., barokowa: chrzcielnica, ambona i prospekt organowy z końca XVII w.